Każdy młody adept sztuki żeglarstwa musi się zapoznać z wieloma pojęciami, które mogą spędzić nam sen z oczu.
Odpowiedzi na nasze pytania poszukujemy w Internecie lub u specjalistów. Jednak warto również zajrzeć na specjalistyczne blogi, w których na pewno również znajdziemy odpowiedzi na wiele nurtujących nas zagadkowych pojęć. Jednym z takich pojęć jest knaga. Czym jest i do czego służy?
czym jest knaga i do czego służy?

Czym są knagi

Przedmiot ten to rodzaj okucia, które montujemy na pokładzie. Służy ono do mocowania na pokładzie elastycznych lin wykonanych z tworzyw sztucznych lub materiałów naturalnych. Liny te mogą być owinięte i związane specjalnym węzłem lub też zaciśnięte na niej ale to już zależy czy mamy do czynienia z knagą zwykła czy zaciskowa. Oczywiście mamy kilka rodzajów knag zaciskowych, jednak jest to temat na osobny artykuł. Pamiętajmy o tym elemencie wyposażenia na naszym statku. Zapewnia ona szybkie poluzowanie lub rozwiązania liny. Dzięki temu jesteśmy w stanie szybko zareagować w razie gdyby trzeba by było je szybko rozwiązać.
Każdy młody adept sportów wodnych powinien zapoznać się z umiejętnością wiązania odpowiednich węzłów, które przydadzą się właśnie w takich sytuacjach. Możemy zapoznać się z informacjami na temat tych wszystkich pojęć i ich zastosowań, a jest to warte uwagi i na pewno jeszcze przyda nam się ta wiedza.
Warto zastanowić się nad sprawdzeniem wszystkich wiadomości na ten temat, ponieważ może sie okazać, że już niedługo będziemy mieli przyjemność posiadać własną łódkę i potrzebne do niej akcesoria. A informacji na ten temat jest naprawdę mnóstwo w Internecie. Tego rodzaju sprzęt gwarantuje również nasze bezpieczeństwo, a to przecież bardzo ważne w kolejnej morskiej przygodzie. Warto w takim razie zapoznać się ze wszystkimi tymi pojęciami jeszcze przed pierwszą wyprawą w rejs. W końcu o udanej przygodzie decydują nasze umiejętności i wiedza. Sprzyja temu będące akurat w pełni lato, więc jak naj chętniej wybieramy się nad wodę.