Płatki róż, temat ponadczasowy. Nieważne czy nowoczesne SPA, czy domowa kąpiel, chociaż kojarzone najczęściej z czymś ekskluzywnym coraz częściej królują one w niejednym domu.

Wiele osób poszukuje czegoś nadzwyczajnego, czegoś co zawładnie naszym umysłem. Tak to właśnie są płatki róż, zmysłowe, idealnie pasujące na każdą okazję, nieważne czy to ślub czy też wesele. Coraz częściej by utrwalić efekt tych pięknych roślin ich miłośnicy poddają płatki procesom suszenia. Zachowują one swoje walory estetyczne, najczęściej kwiaty te można spotkać jako dodatek do mydeł, kup do kąpieli a także tradycyjnych, najczęściej spotykanych świec. Jednak to nie jedyne rozwiązanie, wyciągi z róż stosowane są także w innych kosmetykach jak żele, toniki. Cenne rośliny działają kojąco na stany zapalne skóry oraz doskonale ją uelastyczniają.

Czy można je zrobić samodzielnie?

Odpowiedź brzmi jednoznacznie, tak. Należy tylko poznać kilka technik jak suszyć płatki róży? Na początek oczywiście zbieramy płatki, najlepiej proces ten przeprowadzić wieczorem w słoneczny dzień. Kwiaty należy umieścić w koszu lub torbie bawełnianej, nie należy ich umieszczać w reklamówce, gdyż nie posiadają dopływu powietrza. Płatki umieszczone w torbie bawełnianej wieszamy w suchym miejscu, czas oczekiwania na efekt końcowy to oczywiście od dwóch do trzech tygodni. W efekcie takiego suszenia nie stracą one swojego koloru.

Warto pamiętać, by kwiaty pochodziły najlepiej z przydomowej hodowli, niestety te z kwiaciarni są często opryskiwane chemią, z tego też powodu nie posiadają tak wiele cennych właściwości, mogą one nam jedynie zaszkodzić, a nie działać naturalnie.