Ślub to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego człowieka. W tym niezwykłym dniu trzeba zadbać nie tylko o piękny ubiór Młodej Pary, lecz także każdy istotny szczegół. Aby wszyscy goście weselni czuli się wyjątkowo warto zadbać o właściwy wystrój sali. Niezwykle oryginalnie przy pięknie udekorowanych stołach prezentują się nowoczesne krzesła ślubne Chiavari.

Historia ślubnych krzeseł Chiavari

Już od wielu długich lat piękne oraz oryginalnie wykonane krzesła ślubne Chiavari cieszą się ogromną popularnością. Dziś stanowią one istotne wyposażenie wielu ślubów plenerowych ślubów oraz przyjęć weselnych w różnorodnym stylu.

Te niezwykle uroczo oraz elegancko prezentujące się siedziska zostały zaprojektowane w 1807 roku przez nijakiego stolarza Giuseppe Gaetano Descalziego. Ich nazwa pochodzi od nazwy włoskiego miasteczka, w którym to zostały wyprodukowane po raz pierwszy.

Te stylowe oraz wyjątkowe meble cieszą się nieustającą popularnością od 1953 roku. Wówczas to użyto je na przyjęciu weselnym Johna i Jackie Kennedych, na którym to było obecnych aż 900 gości. Na tej wyjątkowej uroczystości drewniane krzesła Chiavari zostały one ustawione w kilkunastu rzędach i taki oto sposób rozpoczęła się ich zawrotna kariera w branży ślubnej niemalże na całym świecie.

Krzesła te powszechnie są zwane krzesłami Tiffany. Są to wręcz idealne meble bankietowe, które wyróżniają się w tle wielu innych charakterystyczną konstrukcją, niewielkimi wymiarami, uniwersalnym stylem oraz ogromnymi możliwości zdobienia.  Dziś kultowy oraz niezwykle elegancki wygląd tych krzeseł jest bez wątpienia synonimem ogromnej elegancji, szyku, klasy oraz wyrafinowania.

Istotne zalety drewnianych krzeseł Chiavari
Dziś nowoczesne oraz niezwykle stylowe krzesła Chiavari można coraz częściej spotkać na wielu pięknie udekorowanych salach weselnych. I nic w tym dziwnego, gdyż meble te posiadają mnóstwo zalet. Sprawdzają się one doskonale nie tylko na uroczystościach ślubnych, lecz także różnorodnych eventach oraz uroczystościach okolicznościowych. Krzesła Chiavari są wybierane przez wiele klientów ze względu na bardzo dużą wytrzymałość, wysoką jakość oraz niezwykle atrakcyjną cenę.

Krzesła tej znanej i cenionej na rynku meblarskim marki są wykonane w stu procentach z drewna, dzięki czemu są bardzo lekkie. Z ich pomocą można bez problemu zaaranżować każdą uroczystość weselną składającą się z dużej ilości gości. Belki umieszczone pomiędzy nogami dodatkowo wzmacniają siedziska tych krzeseł, dzięki czemu są one bardziej stabilne oraz odporne i wytrzymałe na duże obciążenia. A żeby krzesła te nie rysowały podłogi zostały wyposażone w specjalne, bardzo funkcjonalne zakończenie wszystkich nóg.

Pośród wielu innych istotnych zalet krzeseł Chiavari można także wymienić łatwość w przenoszeniu, transporcie i czyszczeniu oraz możliwość sztaplowania, co wiąże się z wygodnym przechowywaniem krzeseł. Na wszystkie krzesła tej marki producent udziela dwuletniej gwarancji. Dla wszystkich klientów są one dostępne w trzech wersjach kolorystycznych, białej, złotej i szarej.

Krzesła Chiavari wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością. Ich ponadczasowe wzornictwo sprawia, że doskonale sprawdzają się zarówno na eleganckim weselu w sali balowej, w stylowym hotelu, jak również w rustykalnej stodole, czy na nadmorskiej plaży. Krzesła te dzięki wyjątkowemu designowi można z ogromną łatwością i zaadaptować w każdych warunkach oraz bardzo różnorodnej stylistyce.