Ślub i wesele jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka. Poprzedza jest zwykle wiele miesięcy skrupulatnych przygotowań. Podjąć należy szereg decyzji – data i miejsce to dopiero początek. Kiedy już jednak o nich zadecydujemy, możemy przejść do zapraszania bliskich nam osób, aby razem z nami świętowali w tym wyjątkowym dniu.

Tworzenie zaproszeń ślubnych – co powinno zawierać zaproszenie?

Zaproszenie ślubne jest wbrew pozorom jednym z istotniejszych elementów, o których pamiętać powinni przyszli Państwo Młodzi. Dzięki niemu goście dowiedzą się bowiem wszystkich niezbędnych informacji. Co powinno zawierać zaproszenie? Przede wszystkim informacje o tym, kto powie sobie sakramentalne (lub formalne) „tak”, w którym kościele bądź urzędzie się to odbędzie i gdzie będzie miała miejsce towarzysząca temu wydarzeniu zabawa weselna.

tworzenie zaproszeń ślubnych

Dodatkowo naturalnie należy zaznaczyć, kogo zapraszamy (może to być znana nam para, bliska osoba „z osobą towarzyszącą”, trzeba też jasno dać znać, czy zaproszone są także dzieci). Warto wspomnieć też o takich rzeczach, jak transport przewidziany dla gości bądź zapewnione dla nich miejsca noclegowe. Coraz więcej par umieszcza też w zaproszeniach informacje o tym, że zamiast kwiatów wolą przykładowo dostać butelkę winą albo książkę – ale to już należy do oceny Młodej Pary.